Bliskie połączenia czesc 4

Ale nie miałem łatwej lekcji do nauki, nie było łatwej do nauczenia głębi – pamiętałem, że miałem rozmowę w Fenway, chociaż nigdy więcej tego nie zrobiłem. Myślałem o tej nocy ponownie w maju ubiegłego roku, kiedy Jon Lester rozbił swojego nie-hittera o Red Sox przeciwko Royals. Tam miał 24 lata i kiedy dotarł do siódmej zmiany, spikerowie radiowi zaczęli dyskutować o tym, że nie wszyscy z hukiem, co mnie denerwuje, ponieważ naprawdę nie powinniście wspominać, że nie ma -hitter in progress. Musieli także przypomnieć nam, przynajmniej raz o zmianie, że Lester przeżył raka dwa lata wcześniej i powrócił do gry w finałowym meczu World Series 2007 po zakończeniu leczenia chłoniaka – a teraz tutaj był, rak który przeżył, rzucając nie-hittera.
Nie mogłem słuchać ósmej zmiany. Jeśli rozpadnie się w ósmym, nie chciałem o tym wiedzieć. Ale wróciłem po dziewiątą – kto mógł trzymać się z daleka. Lester chodził pierwszy pałkarz, ale udało mu się wykończyć drugi. I kiedy wyszedłem z pokoju na ósmą, pomyślałem o tej nocy dyżurnej w Fenway 3 lata temu i o konfrontacji bóstw baseballowych z medycznymi bogami, i zastanawiałem się, czy rzeczywiście istniała jakaś paralela do narysowania. .
Pomyślałem o statystykach i prawdopodobieństwach – jaka jest szansa, że to dziecko rzeczywiście ma bakteryjne zapalenie opon mózgowych, w tym wieku szczepienia przeciwko Hib i pneumokokom. Jakie są szanse, że gorączka dziecka będzie reprezentować bakteryjne zapalenie opon mózgowych. Znasz odpowiedź: jest to mało prawdopodobne, ale jeśli to twoje dziecko, twój pacjent, jest w 100%. Jaka jest 5-letnia przeżywalność dla określonego rodzaju raka. Jaka jest średnia mrugnięcia pałkarza. Jaki jest jego życiowy rekord w walce z lewymi dzbanami. Baseball jest przecież grą statystyk – zna statystyki, przeciwstawia statystyki, celebruje statystyki. A szanse na nie-hittera są niewielkie, nawet dla wielkich i doświadczonych dzbanów.
Zdecydowanie nauczyłem się czegoś o baseballu, medycynie, pomyślałem, gdy Lester zajął drugie miejsce w dziewiątym. Może coś o tym, że chodzi nie tylko o szanse na przetrwanie – a czasem o pokonanie tych szans – ale także o to, jak przetrwanie oznacza otwarte szanse na wszystkie inne prawdopodobne i nieprawdopodobne rzeczy, które możesz zrobić z resztą swojego życia. I Jon Lester wybił ostatniego pałkarza w dziewiątym, a nasi spikerowie dali nam znać: jeden do książek z nagraniami.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Dr Klass jest profesorem dziennikarstwa i pediatrii na New York University w Nowym Jorku.

[podobne: nowomed kraków, przychodnia medycyny pracy szczecin, hyalobarrier gel ]

Powiązane tematy z artykułem: hyalobarrier gel nowomed kraków przychodnia medycyny pracy szczecin